abipelagio10 abipelagio10
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A video game store was getting rid of old games, selling them 3 for $34.26. If you
only bought 1 game, how much would you pay?
а)$11.42
b)$34.26
c)$22.84
d)$13.00

Respuesta :

babyjoj
babyjoj babyjoj
  • 02-02-2021
11.42 is your wander
Answer Link

Otras preguntas

The weekday rate for a telephone call is a 2.00 flat fee and a 0.25 for each minute .due to a discount the cost of all calls made during weekend is 30% less of
What is one example of mixed culture between the Europeans and the Natives?
what can be added to a circuit to reduce electromagnetic
What the supplement of 28 degrees 36’44”
Round 75.64 point, to the nearest ten
when buying lemonade mix , Cece spend $0.72 on a 6- ounce packet and $0.27 on a 3- ounce packet . Use unit rates to determine if each pair of rates is equivalen
Read the passage. When walking in tiny rain Across a vacant lot, What role does the setting play in this passage from the poem "Vern"? A: the setting sets the t
Election of 1832 who wins
What is four loads of stone that weighs 2/3rds of a ton and how can you find the weight of 1load of stone
when buying lemonade mix , Cece spend $0.72 on a 6- ounce packet and $0.27 on a 3- ounce packet . Use unit rates to determine if each pair of rates is equivalen