parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

plz help!! The following question refers to the text Gus and Frieda: Geniuses at Recess. Read the paragraph and answer the question below it. The paragraphs hav
If a chicken farm sold 3000 dozen eggs last week how many individual eggs were sold
what evidence supports the idea that the olmec developed an advanced civilization that was capable of organizing large pools of labor for important projects
A chemical engineer has tested 56 water samples. These samples make up 25% of the total number of samples that need testing. ?? Select from the drop-down menu t
lymphatic structure located in the upper left quadrant of the abdomen
What did japan hope would result from the attack on pearl harbor?
Read the excerpt from Hamlet, Act I, Scene ii. Hamlet: O! that this too too solid flesh would melt, Thaw and resolve itself into a dew; Or that the Everlasti
what are possible solutions to a system of linear equations and what do they represent graphically?
There are 6 speakers at a conference: Ms. Sally, Ms. Elaine, Ms. Boo-Koo, Mr. Adam, Mr. Jones, and Mr. Tall. In how many ways can we order the speakers so that
what does noxious mean