Seudónimo Seudónimo
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ramona bought rulers that cost $2 each.

Write an equation to represent the cost (C) for buying (n) number of rulers.

Respuesta :

alahigoalie
alahigoalie alahigoalie
  • 03-02-2021

Answer:

C= 2(n)

Step-by-step explanation:

thsi is all I knwo how to set it because there might be soon I fo missing unless this is it

Answer Link

Otras preguntas

how does mass speed and gravity affect potential and kinetic energy
2 (x – 4) = -5 How do I do this
On June 1, Harding Co. purchased a machine for $14,000 and estimates it will use the machine for five-years with a $2,000 salvage value. Using the straight-line
what does the simile in this sentence really mean?
why do you need to go to school?
The slope of the line y = -0.75x + 1.8
p = $14,300 r = 7 1/2% t = 4 What is i? $4,290.00 $429.00 $4.29
Your company takes orders over the phone. The company’s average time is 4.6 minutes.The graph below shows 4 calls and the difference between the call time and t
3. Reptiles are to change in air temperature. A. adaptive B. adapted C. adaptations D. adaptation E. adapting
What is -2-(-3)? Show your work.