malachismith14
malachismith14 malachismith14
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

what is $5.36 for 20 oz.

Respuesta :

jakaylathompson22
jakaylathompson22 jakaylathompson22
  • 02-02-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HEY GUYS I NEED HELP PLZZ! 20 POINTS?? Plz explain how yall found yo answer plzz! Math problem: Mara spent 3/5 of her vacation in British Columbia. While in th
Which answer best explains the effects of the Industrial Revolution on society and daily life? Question 15 options: Sprawling urbanization would result in tight
What major events occured during the Battle of Queenston Heights and how did it affect the war of 1812?
the equation x^3 - 6x = 72 has a solution between 4 and 5. Use a trial and improvement method to find the solution correct to one decimal place,
Explain why “Bending” is considered two complementary forces and not just one force. (Make sure to explain what 2 forces are involved, where they are involved
Which statement best summarizes one central theme of “The Gun” by Philip K.?
How many ways can you rearrange the letters in the word E-N-E-R-G-E-T-I-C?
The total cost of buying apples from a farm stand is shown in the table. What is the cost per pound of apples? A $1.50 per Sound B. $2.00 per pound C. $2.50 per
What is the slope of this line?
3 ft 4 ft What is the length of the hypotenuse