laha18724 laha18724
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ben also bought a package of 3 T-shirts for $14.25. What is the unit price, per T-shirt

Respuesta :

AvrilK
AvrilK AvrilK
  • 02-02-2021

Answer:

4.75 per T-shirt

Step-by-step explanation:

Divide 14.25 by 3

Answer Link

Otras preguntas

The acronym rice stands for
What was the purpose of the 13th Amendment?
3/4x-9=27 solve this equation
"All integers are rational numbers" True or False
PV=nRT , for V how do I figure this out?
A reason why slavery developed in the American colonies was
What region of the United States is the Dust Bowl associated with?
How is the process of dividing integers similar to the process of multiplying integers
Eight less than a number doubled is twenty more than the number. What is the number?
Five more than twice a number is 17