madvan14
madvan14 madvan14
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.61. What is the cost of oranges, in
Ullars
per orange?

Respuesta :

linda1960
linda1960 linda1960
  • 01-02-2021

Answer:

.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

in what ways might achool slow down business production​
A company has 200 machines. Each machine has 12% probability of not working. If you were to pick 40 machines randomly, the probability that 5 would not be work
what is highest common factor of 98 and 42​
I don't understand ​
18. Find the measure of ZWZX. Show your work. 48 degrees 8x-3 18x+5
Triangles a and b are right angled. show that the two shorter sides in triangle a have the same length as the two shorter sides in triangle B explain why the tw
1. (01.01 MC) In the word “demain” choose the same sound as “ain”: (1 point) “un” “é” “et” “au” 2. (01.01 MC) In the word “champignon” choose the same sound as
What is a gemstone? a. a mineral that is rare and is considered to be beautiful b. a rock or mineral that is used to make jewelry c. a rock or mineral that is
Determine the percent yield for the reaction between 6.92 g K and 4.28g of oxygen gas if 7.36 g of potassium oxide is produced.
Laura mentions that employees will come back from tea break on time because they know it will let down their fellow work mates if they don't. What consideration