shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Select the two roots of (3x + 7)(2x – 5)=0 A)-7/3 B)5/2 C)-5/2 D)7/3
Which of the following would be consider true breeding? A. AA B. Aa C. aa D. AA and aa
the table shows the food and drinks Tabitha brought for herself and 4 friends are a party. how much did tabitha spend for each person?
A) Sketch a polynomial function that has the following properties: • x-intercepts at (3, 0), (- 2, 0), (1/3, 0) • A degree of 4 • As x →-∞, y →-∞ and as x → ∞,
Which of the following is a temperature of 104 f converted to Celsius?
What is one geographical feature found in northwestern Utah?
What is 3.666 rounded?
opinion writing about parents pick out the child clothes​
Which of the following correctly completes the explicit list function with a specified size count? a) explicit list(size_type count) b) explicit list(size_type
Anglicanism is very similar to Catholicism in many of its beliefs and practices. Why is that the case?