pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

determine the components of each reaction at the ball and socket joint A and the tension in each cable necessary for equilibrium of the rod​
1 is greater than w, and -5 is less than w. Use w only once in your inequality.
is this the right answer?...
Which of the following functions has an inverse that is not a function?
pls help i need a good grade pls
Which term means the government isn't above the law
What is the term used for land owned by the indigenous community in papua guinea.
8 m 6 m 10 m 6 m 20 m
Dr. Gonzales is a psychiatrist who believes that every mental illness has a biological and/or environmental cause that can be treated with medicine just like a
The writer wants to add a sentence after sentence 12 to qualify the claim made by the Center for Work Ethic Development that part-time jobs result in teens deve