Seudónimo
Seudónimo
01-12-2014
Mathematics
contestada
what is the cost per unit
Respuesta :
AL2006
AL2006
01-12-2014
The cost per unit is
(cost for the whole batch of units)
divided by
(number of units in the batch)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
In which digestive organ does the digestion of fats or lipids begin? mouth stomach duodenum
Chris bought 2 chicken sandwiches and 3 bowls of vegetable soup for $50, not including tax. Jim bought 1 chicken sandwich and 2 bowls of vegetable soup for$9.50
What often happened to African residents of regions that became Rich due to exports of local natural resources
An elevator can hold a maximum of 1,500 pounds. Eight people need to use the elevator. Bill had some measures from the data set of how much each person weighed.
14. Write the improper fraction as a mixed number in simplest form. 65/ 8 A. 6 1/7 B. 8 1/8 C. 5 1/8 D. 9 2/7 NEXT QUESTION 15. 45/4 A. 11 1/4 B. 12 1/4 C. 1
humans are protected by some infections by specialized cells which produce chemicals that .... a- destroy microbes b- recycle nutrients c- allow locomotion d
Which civilization ushered in an era of prosperity as Greece's first military and economic superpower
What results if cells do not respond to the normal mechanisms that control cell division?
Many historians believe the leading motive for the War of 1812 was the western desire for land expansion. True or false??
Why was reconstruction of the south likely to be a difficult process?