davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

Find the volume of a pyramid with a square base, where the area of the base is 19.8 cm2 and the height of the pyramid is 13.9cm. Round your answer to the neares
Expand and simplify the following expression: (2x + 1)^2 – (2x + 1)
A body builder consumed 4,400 calories yesterday. Today, he consumed 3,600 calories. What is the percent decrease in number of calories consumed? Round to the n
witch one is cuter compared to ur opinion calico kitten or grey?​
Please hurry I’ll give brainliest
What is the length of the side marked x to the nearest tenth? (giving brainliest and thanks to all!)
Which of the following words BEST describes the flow of economic activity in a market system?
In "Youth" why is the Astronomer's son called Slim?
I WILL GIVE WHOEVER ANSWERS THIS OVER 100 POINTS WITH OTHER QUESTIONS IF ANSWERED SOON AND BRAINLYEST OF COURSE In this assignment, you will select one of the
Factorizie completely 2ap+aq-bq-2bp​