rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

M. In a short paragraph address the following questions: 1. What continent Is represented on the map ? 2. Who is the man in the cartoon? 3. What is the symbol o
Spell out the full name of the compound?
is it adjacent or vertical find the value of X
HelppppWhat elements of support does the author rely on to achieve credibility ​
is respiration like burning?Explain your answer.​
How do you think kingdoms used to be controlled during ancient times?
help!! For what value of x is the value of the square of the binomial 2x +3 is 9 greater than the value of the square of the binomial 2x -3?
Is it .. “ do he ( live ) far “ or “ do he ( lives ) far “
HelppppWhat elements of support does the author rely on to achieve credibility ​
Is my answer correct?