sarahottih sarahottih
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal? [You must show your work in order to receive full credit (2 points).]
12 packs of fruit snacks for $9.12 or 9 packs of fruit snacks for $6.99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2021

Answer:

i think it is 12 packs of fruit snacks for $9.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 12minus 2 multiply 6 plus 2 divide by 2
How did Niccolo Machiavelli’s book The Prince set him apart from other writers of the Renaissance?
If 2/5 of a number is added to 1/3 of the same number ,the sum is 22. What is the number?
A solution of hydrogen peroxide, H2O2, is titrated with potassium permanganate, KMnO4, according to the following equation: 5H2O2 + 2KMnO4 + 3H2SO4 = 5O2 + 2MnS
Choose the more precise measurement in the pair.  A .) 6.7 mi or  B.) 6 mi
What was the major purpose of the Truman Doctrine?
What's the other term for: lacking respect; scornful
How do we use the Pythagoras theorem in "everyday life".
How do we use the Pythagoras theorem in "everyday life".
What is the highest mountain on each continent?