estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

Solve -6x+3y=9, -8x+4y=12 by elimination
PLEASE HELP ASAP!!! I NEED CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!! Find the tangent of ∠Y. Write your answer as an integer or as a decimal rounded to the nearest hundred
How long can food that requires time-temperature control be left in the danger zone? A. A maximum of 1 hour B. A maximum of 2 hours C. A maximum of 3 hours
Jose runs 7 miles in 42 minutes. How many minutes does he take per mile
subtracting 2x^2+4x-5 from 7x^2+x+9 results in a polynomial. after substracting 4x^2 - 3x from this polynomial, the difference is ________?​
QUESTION 19 The round "Row Row Row Your Boat" is an example of homophonic texture. True False
Cell Cycle Division: Mitosis Beads Diagram
How do you solve this assignment amd what is the correct answer 5x -7x+6=-2(x-3)
A cellphone company charges a monthly rate of $1295 and $25 a minutes per call. the bill for x minutes is$212000. write a equation that models this transaction.
How do you turn 18n into 11kg