syfywirle
syfywirle syfywirle
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Holly needs to buy some cloth. The following deals are available at various stores. Choose the best deal.

$16.52 per 6 yd
$13.85 per 5 yd

a
$16.52 for 6 yd
b
$13.85 for 5 yd
c
Neither

Respuesta :

shanieantilus2007
shanieantilus2007 shanieantilus2007
  • 11-12-2020

Answer:

Its A

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the coordinates of point A are (-6, 4). the coordinates of point B are (3, 4). which expression represents the distance, in units, between points A and B?
How are carbon, hydrogen, and oxygen alike?
What is the prefix of active
PLEASE CHECK MY ANSWERS (PART 1)
why did many aristocrats support legalism
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
how many peanuts will each person get if 3 people share 1/5 pound of peanuts equally write and solve a division equation to represent the problem
Choose the word that describes a person who is smart but in a sneaky way. A. Sharp. B. Cunning. C. Intelligent. D. Skillful.
find the following sum and prove your claim: (1*2)+(2*3)+..+n(n+1).
events of ww2 that led to UDHR