danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

What events led to the collapes of the germany army and navy and their war effort during world war 1?
____________ focus on how people use messages to influence each other in various contexts and cultures, using a variety of media.
In rabbits, the fluffy gene (F) is located 10 mu away from the agouti colour gene (A). A fluffy, agouti rabbit is crossed to a smooth-haired, albino rabbit. All
For which of the following reactions is the ratio kp/kc largest at 300 k?
How can 6691 divided by 28 66 can go into 3?
Solve the following literal equation for b. 3ab - z = y(4ab + 2z)
What is the correct name for there clues that historians look for
What year was the electoral college established?
Two bumper cars move toward each other. the cars hit and bounce off of each other. the momentum before the collision will be equal to the after.
find the slope and y-intercept of the line x+3y=3...