rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

When an earthquake occurs, energy radiates in all directions from its source region, called the ________, the spot in earth's crust where a fault slips. when an
Pierre, a cash basis, unmarried taxpayer, had $2,180 of state income tax withheld during
what is the most likely reason the monks tale is full of parables
Can someone help me solve for x?
how does making an inference help the reader understand a story
Why was the battle of bull run a surprise to both sides?
The enormous complexity of cells supports the theory of.. inetelligent design or evolution
How do you say thank you so much have a good day in French
In this sentence, what does the word melted mean? Then, something new happened in the ice cream world as the 19th century melted into history. A. aged rapidly
Choose the factor that is likely to limit population growth.