jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Read the following passage from "Babylon Revisited" by F. Scott Fitzgerald. "I'm delighted," Marion said vehemently. "Now at least you can go into a store witho
Will give brainliest if right! Which statement best describes how the use of allusion supports the meaning of the passage? Liam's white kitten lay curled up on
Explain how are Fe-60 and Ni-60 are related to the formation of our solar system
a base ball glove was on sale for 5/6 of the original price. If the original price was $90, what was the sale price
If m = 8, what is ✓2m?
By signing the Treaty of New York in 1790, Alexander McGillivary tried to A) About a civil war within good creeks tribes. B) Protect the Creeks remaining terri
Equivalent Units of Conversion CostsThe Filling Department of Eve Cosmetics Company had 2,800 ounces in beginning work in process inventory (70% complete). Duri
HURRY!! HELP ME NOW!!
5√2 * 9√6 Helpppp PLEASE
If two figures have equal area, the two figures will be congruent?​