jasminejazzywazzy
jasminejazzywazzy jasminejazzywazzy
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Olivia filled 6 baskets of strawberries. Later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. if all 3 boxes sold for $42, how much money did each box of strawberries cost?

Respuesta :

mommarich53105 mommarich53105
  • 03-12-2020

Answer:

21

Step-by-step explanation:

becuase that's the answer lol

Answer Link

Otras preguntas

What are the positive and negative aspects of a zoo or safari park?
what creates more friction aluminum foil, wax paper or plastic wrap
How many combinations of 3 students can a teacher choose from 32 students?   A. 96
How many combinations of 3 students can a teacher choose from 32 students?   A. 96
An unbalanced force of 25 N, E, is applied to a 12-kg mass. What is the acceleration given to the mass?
Find the distance between two parallel lines: x = 11 and x = 5.
How long does water evaporation take? What factors influence it?
The areas of two circles are 36(pi) and 64(pi). What is hte ratio of the diameters? of the circumferences?
Madison was driving at 40 mph and went 80 miles. How long did it take madison?
how far away is all 9 planets from the sun