caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Which equation is true? 9x2 – 25 = (3x – 5)(3x – 5) 9x2 – 25 = (3x – 5)(3x 5) 9x2 – 25 = –(3x 5)(3x 5) 9x2 – 25 = –(3x 5)(3x – 5).
Suppose two vectors point in opposite directions. This means their cross product must be zero. True or false?
1. What action started WW2 in Europe? When did it start in Asia and why?​
would a 0.48 m or a 1.48 m solution have a higher boiling point?
I began in the 70s with the song, ‘electric boogie’. I’ve changed over the years and more steps have been added to make me extremely popular at weddings, bbqs,
What is the simplest form of x^2+5X-36/x^2-16 X+9/X+4 9/4 X+9/X-4 -9/4
what is the chain-like structure in your body that codes for all your traits? is this different for all species?
What is the midline of the function graphed below? y = 1 y= 0.5 y = 0 y =2
5. Find a window near you and stand in front of it. Look out the window. What do you see? You can also imagine the view from a window at your home. What element
“ The world in which we live in does not exist in some absolute sense but is just one model of reality. The consequence of one particular set of choices that ou