Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

2 It takes Aisha 84 seconds to run one lap of an athletics track. It takes Brenda 96 seconds to run one lap of the athletics track. They set off from the start
Compute the present value of $4800 paid in two years using the following discount rates: 8% in the first year and 7% in the second year.
Which of the following descriptions applies only to Groups? Select all that apply. Information about the element can be obtained from it. Rows 1-7 on the period
The text below contains 4 verb tense errors. Correct them
martin pidio 1/8 de kg de clavos de 1/2 pulgada si la bascula es digital y pesa en kilogramos ¿cuantos tienes q marcar en este caso?
Unde işi găseşte locul castana?
what's the value of given expression :[tex] \sqrt{9 \times 9 \times 999999 \times 22222 \times 0} [/tex]​
Tolong sih kak bantuin, bingung bgt soalnya
What is a conditional? When does one need to use one? Give an example using pseudo-code
How was the French colony in North America different from the British colonies?