makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

What do carbohydrases break down?
Can u help me ? I’m very bad in English
Find the indicated side of the right triangle. 45° 6 45° 1 x X = ?1
Which of the following statements are true? Select all that apply
3. Sylvia wants to go on a cruise around the world in 5 years. If she puts $50 into an account each week that pays 2.25% interest compounded weekly, how much wi
mohandas karamchand ganghi​
PLEASE HELP Find the probability that a randomly selected point within the circle falls in the white area. 60° 60° r = 4 cm [? ]% Round to the nearest tenth of
A sample of restaurants in a city showed that the average cost of a glass of iced tea is $1.25 with a a standard deviation of 7c. Three of the restaurants charg
Ahmed is creating clay at home for an art project. The recipe calls for 2 cups of water and 4 cups of flour. Ahmed would like to make more clay than the recipe
What is the first step in solving the following system of equations? 3 x + y = 23. 8 x + 2 y = 23. Substitute the value of y from one equation into the other eq