kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

.Mark each of the following statements if it expresses a value from the story of Odysseus and the Cyclops A. Odysseus expected the Cyclops to give them provisio
six friends share 4 pears
Why were Americans eager for new goods and services
4. Which of the following led to the growth of nationalism in the Middle East after the Great War? (Points : 3) foreign domination the spread of communism Russi
How does meiosis I differ from meiosis II
How to write an English poetry answer?
What is Monachy? Hint: it is a type of government.
Please help me with this question (5y + 2)2 − 96 = 0
What is a well-mixed mixture that contains a solvent and at least one solute
Explain how the first three steps of scientific inquiry are related..