rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Phillip claimed that the expression − p + 5 + p is positive for any value of p. Determine whether Phillip’s statement is always true, sometimes true, or never t
1/8 ÷ 3 plz help me i have to put 20 leters
7. Xiomara went shopping for spring break. She bought a swimsuit for $30.95, a pair of sunglasses for $9.99, a beach towel for $5.79 and sun-tanning lotion for
how long before a flight should you arrive at the airport
Need help with a and b.
plzz help !!! brainliest
Stuff about the Spanish American war
What is the length of the diagonal, d, of the rectangular prism shown below? Round your answer to the nearest tenth.
PlS hurry i'm timed Which of the following has minimal atmosphere, since its gravity is too weak to hold the atmosphere over a period of time? moon sun earth
how do you feel about the benefits of having an idea of selecting colors and color schemes on adobe photoshop? ​