jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Punnett square below shows the cross of two pea plants. 650-02-01-02-00_files/i0060000.jpg In peas, the color yellow (Y) is dominant to the color green (y
Which proportion would you use to solve the following problem? A map has a scale of 1 cm : 5 km. Determine how far apart two cities are if they are 4 cm apart o
What are the steps for long division?
is 17.20 equal to 17.2
By what factor will the rate of the reaction change if the ph decreases from 6.00 to 2.00? express your answer numerically using two significant figures. view a
Children who are developing disorganized attachment to their caregivers most likely have been
How many atoms of zinc are in 6.05 moles of zinc
In his backyard, peter is planting rows of tomatoes. To plant a row of tomatoes, peter needs 1 over 3 square feet. There are 10 square feet in peters backyard,
what is the sum of k and the opposite of k?
h best describes the relationship between the successive terms in the sequence shown? 9, –1, –11, –21, … The common difference is –10. The common difference