shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

please help now i hate this i keep getting a 60!!!
What is the main way that we turn turbines in the u. S.
What runs along the eastern edge of the region?
The framework and conceptual map for a study: ________. a. should be referred to only at the end of the study. b. often must be inferred by the reader from th
X/3+7=-5 X = ? Solve for x
what are the right answers to these Which of the following European countries is India's government modeled after... Group of answer choices Italy Great Britai
The solubility of co in water at 0c and 1 atm co pressure is 0. 0354 mg of co in 1 ml of water. Calculate the moalrity of aquesous co solution at 2 atm co press
Does anyone have website topic ideas for my computing website project? For example ; Fashion tips.
Kayla works at a trampoline gym that hosts birthday parties. Parties are priced at $75 plus $12.50 per guest. Write an equation showing how the cost of a party,
In this figure, 52.9% of the area is painted yellow. How much of the area is painted yellow?