Seudónimo Seudónimo
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

if $3.50 per bag of five apple how much is one apple

Respuesta :

horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

70¢ per apple

Step-by-step explanation:

Because it's $3.50 per bag of 5 apples, you can divide $3.50 and 5 by 5 to get 70¢ per apple.

Answer Link
Athenalsun
Athenalsun Athenalsun
  • 06-11-2020

Answer:

70⊄

Step-by-step explanation:

$3.5 ÷ 5 = 70⊄

Answer Link

Otras preguntas

functions i’ve never understood this. can anyone help?
PLEASE HELP, ANYOME WHO GIVES A BREIF DISCRIPTION WILL GET BRAINLEIST. please fr though i really need help. Go outdoors and look for ten different plants. See
I NEED HELP NOWWWW AND I MEAN RIGHT THIS SECOND PLEASE
Which is the range of the discrete function G(x)? G(x) = {(1,2), (3, 2), (4, 5), (5,9), (7,2)} O A. {1,2,3,4,5,7,9} B. {1,3,4,7) O C. {2,5,9} D. {1,9}
Given the picture of two intersecting lines, what is the value of x? (5x-2) (4x + 17) A. 1.6 B. 2.1 C. 15 D. 19
Any answers for this one?
A line pass through 1,-5 and the slope of 9
this civilization society is divided into different groups of people
What weight would give a newborn a z-score of −0. 75? grams.
PLEASE HELP ME WITH THIS KHAN ASAPI did 5 hours of Khan :(