willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

What is a communicable disease ?
what is the simplest square root of 1345? no decimals please
1.    How does the friction affect forward motion? Give an example. 2.    Describe two ways to change the frictional force between two solids surfaces. Change t
Why were the 1920's considered the best and worst of times?
A number cube is rolled 24 times and lands on 2 four times and on 6 three time. Find the experimental probability of not landing on a 6
How did the Declaration of Independence change the nature of the American Revolution?
how is the expression of sex linked genes both  similar to and different from the expression of autosomal genes?
A number cube is rolled 24 times and lands on 2 four times and on 6 three time. Find the experimental probability of not landing on a 6
Morgan found a stone arrowhead. He measured it three times. He measured it as 2 inches to the nearest inch, to the nearest 1/2 inch, and to the nearest 1/4 inch
What is a series of events that cells go through as they grow and divide