schoolisforloosers
schoolisforloosers schoolisforloosers
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Deny develops a new version of Fortnite and becomes a
millionaire. He bought a private jet that costs $856,000.
The jet is marked down by 17.6%. How much did he
save?

Respuesta :

jaydentylerj1852
jaydentylerj1852 jaydentylerj1852
  • 02-11-2020

Answer:

150656

Step-by-step explanation:

i used a calculator and google

Answer Link

Otras preguntas

sine of z if the opp=5 hyp=6​
This algorithm requires you to find the perimeter of 12 different squares. Create the algorithm to prompt the user to enter the length of one side of a square.
On a farm, the farmer decides to give pizza to her 18 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $26.28. What is the unit price of ea
(05.03 LC) What is the initial value of the function represented by this graph? (5 points)
Question 17 of 25 Which of the following is not a valid probability? O A. 0 B. 0.002 O c. 1.2 D. 1
The sum of two numbers is 52 and the difference is 16. What are the numbers?
How do I say In athens I will ... In French
joseph ordered 17 yards of lumber to build a tree house. how many inches of lumber did he order?
Read the chart. A 3-column table with 1 row. Column 1 is labeled Information about a character with entry blank. Column 2 is labeled Background knowledge with e
The ratio of dogs to cats at an animal shelter is 2 : 5. The number of cats is how many times the number of dogs?