adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Choose the best answer which sentence correctly identifies an adjective phrase? A. (have you read the article by the candidate) who won the election B. have you
__________ feedback control reduces variations away from a desired physiological state. __________ feedback control reduces variations away from a desired physi
A sculptor wants to create a statue. she goes to a quarry to buy a block of marble. she finds a chip of marble on the ground. the volume of the chip is 15.3 cm^
I need help please fast!!
The state with the most Hispanics is _____. Texas California New York Arizona
What is the quotient of 6,484 ÷ 24? 270 R 4 270 R 8 285 R 4 285 R 8
which organs are associated with the lymphatic system
How did the national or central government get stronger between independence and 1800?
Which inequalities are true? Check all that apply.
if anyone can help with this pls do! i need to get this right thank u!