bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

EASY MIDDLE SCHOOL MATH WITH INSTANT BRAINIEST AND MANY POINTS, PLZ HELP!!!
A cell which lacks nucleus will not have?
Brainliest for whoever gets this right !!!
Decide which element probably forms a compound with chlorine that has a chemical formula most and least similar to the chemical formula of the compound formed b
HELP! 7th grade math! GIVE CORRECT ANSWER AND YOU WILL GET BRAINLIEST!!
Prove With Diagram Which fraction is larger, 5/8 or 3/4 Brainliest
What are the collinear points on line l ?
Which shows the numbers One-tenth, 0.9, Three-tenths in order from least to greatest? One-tenth, Three-tenths, 0.9 0.9, Three-tenths, One-tenth 0.9, One-tenth,
What are the four main reasons as to why despite having an abundance of minerals and natural resources, Pakistan has been unable to realize its potential and ha
Which topic is explored in the intercalary chapters of The Grapes of Wrath?