Gialynettemunoz Gialynettemunoz
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

If you have 6 donuts and they cost 2.70 what is the cost for one donut

Respuesta :

ricchad
ricchad ricchad
  • 02-10-2020

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

  2.70    

6 donuts

= 0.45 each donut

Answer Link
novaxlynn novaxlynn
  • 02-10-2020

Answer:

45¢ per doughnut

Step-by-step explanation:

You would simply divide

2.70 ÷  6 = 45

Answer Link

Otras preguntas

When was the "salad bowl" term introduced?
Source: Authors' tabulations from the Current Population Survey, November (Voting) Supplement, 2000-2006.According to this chart, people in what age group were
In a perfectly competitive market, all producers sell identical goods or services. additionally, there are many buyers and sellers. because of these two charact
What is the correct orbital diagram for carbon
All of the following are dominant languages spoken in Western Europe except __________. A. English B. French C. Romani D. Spanish
In what case did judges face the question of a warrantless scan of a house with a thermal imaging device?
when and where was vasco da gama born
This medical kit was used during the civil war. what difficulties would caregivers and patients have faced during this time?
What did voltaire mean by "envy and ignorance did not hold themselves beaten"?
Partisan loyalty is likely to be highest in the election of