masson67
masson67 masson67
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3. If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce
package?

Respuesta :

chanheepink101
chanheepink101 chanheepink101
  • 02-10-2020

Answer:

324 cents or 3.24 dollars

Step-by-step explanation:

13.5 multiplied by 24=324

Answer Link

Otras preguntas

How is suspense used in a story? A. To show the moment of highest tension or excitement B. To create the feeling of wanting to know what happens next C. To prov
why are glass, quartz and plastics not used as ir sample holders?
A number increased by the sum of the number and four is 20. Find the number.
53/11 as a decimal please help
branches of the tree were bare. But the bird songs and the warm sun made me feel certain that winter was ending. As I watched, the sparrows dropped from their h
What explanation does the author make for the economic impacts reflected in the article? How would you determine if experts agree with the credibility of this e
Is bet short for betty
what happens when ethylene is subjected to ozonolysis?​
Select the correct answer. Read the adapted excerpt from Gulliver’s Travels by Jonathan Swift. But I should have mentioned that before the principal person bega
Can someone help please I don’t understand!?