gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is importance of number 7 in maranao?​
Need help please ! ​
determine if 9|x|+y=4 is a function
A photograph has a length that is 2 inches longer than it’s width, x. So it’s area is given by the expression x(x+2) square inches. If the area of the photograp
SAT Math Help (MANY THANKS!) A microbiologist observes that a certain species of thermophilic bacteria reproduces at its maximum rate at a temperature of 59 deg
Events A and B independent events.What is the probability of A and B?
please Help i have test the next day
30% chance you will be elected president of the history club and 20 percent chance your friend will be elected treasurer what is the experimental probability
Mental health professionals such as What do psychiatrists do
Y tú, ¿__y__mucho? A.) bebe,come B.)babes,comes C.)babes, coming D.)bebéis, comèis