princevince528 princevince528
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Vladimir buys 1.20 pounds of Skittles, 312 pounds of M&Ms, and 5.2 pounds of pretzels. If the candy cost $1.20 a pound and the pretzels cost $1.10 a pound, how much did Vladimir spend?

Respuesta :

eaya815 eaya815
  • 02-10-2020

Answer:

its A

Step-by-step explanation:

i just did this

Answer Link

Otras preguntas

Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?