animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

The purpose of the Tet Offensive was to _____. overthrow North Vietnam spark a popular uprising in South Vietnam capture the U.S. marine base at Khe Sanh kill a
can i get a little help on this
What development stimulated the acquisition of consumer goods by americans in the 1950s?
Are these genotypes or are these phenotypes? A. Green B. KK C. Blue eyes D. Purple flower E. Jj F. dd
The price of sandwiches at a restaurant are $4.50,$5.59,$3.99,$2.50,$4.99,$3.75,$2.99,and$4.19.
What view of war is presented in Micromegas? A) It is a necessary evil. B) It is senseless and brutal. C) Fewer lives would be lost with alien technology. D) Th
find the product (x+y) (4x-5y)
Which of the following words is an example of colloquialism? y'all dog idk NAFTA
Sam is interested in keeping his money safe. He wants to be able to quickly and easily get to his money any time he wants it. The most important thing to him is
In what years were the first two official NFL AFC vs NFC games held in? Who were there contestents and who won them?