demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Which best describes the peripheral nervous system?
Once everyone is recycling, the maximum value equals 100% and the growth of people who recycle stops.
Can someone help me please
Which of the following chemical reactions expressed correctly the role of the catalyst in the reaction?
What type of government was north korean leader kim il sung trying to expand
Please help me! A thunderstorm starts to form when water evaporates to form clouds. Which of the following best explains why thunderstorms usually form on warm
Which figure of speech uses the words like, as, or then to compare two things that are basically different?
Steve can jog 14 miles in 2 hours. At this rate, how many miles can he jog in 1/4 hour?
im really really really confusedddd please help uwu
To synthesize means