steventapsoba59 steventapsoba59
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does one roll of toilet paper cost?

Respuesta :

Pizzaunicorn48
Pizzaunicorn48 Pizzaunicorn48
  • 01-09-2020

Answer:

Each roll is $1.43.

Step-by-step explanation:

20.02 ÷ 14 = 1.43.

1.43 × 14 = 20.02.

Answer Link

Otras preguntas

how does the endocrine system respond to hunger
What weaknesses did ltaly have?
What was important about Charles Martel's victory at the Battle of Tours
what I saw in the closet left me speechless. a.) direct object b.) predictive nominative c.) subject d.) object of a preposition
How do you solve this two step equation 6=a/4+2
Again Due Tomorrow!! Is (3,6) A Solution To y = 3x - 3 and y = 2x + 2
(3x-4)^2(x-3) i need help simplyfind this equation
A mutation changes the DNA sequence AAGCCTGGCAAT to the new sequence AAGCCTGCGCAAT. What kind of mutation has occurred? A. deletion B. insertion C. duplication
What does "I have a soul of lead" mean in shakespeare?
which is not an improper fraction equal to 8?