brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What do a kite and a rhombus have in common?
Which numbers should be used? The estimated quotient is
Fill in the blanks with the correct indirect object.¿Quieras mostrarle la cart? Sí, voy a mostrár____ la ahora.¿Les servista la carne? No, no_____ la serví.¿Vas
Which object does el vocalista use to perform?
If someone could help me with it would be greatly appreciated. A scientist has two solutions, which she has labeled Solution A and Solution B. Each contains sal
The charter of the United Nations states that its primary purpose is to promote power and dominance, democracy and capitalism. communism and client states. peac
The measurement of the supplement of an angle is 39 more than half the angle. find the measure of the angle and its complement​
Please help me is about polynomials
The codon shows how different combinations of mRNA nucleotides code for various amino acids what two amino acids are coded for by an mRNA segment reading GAG GA
What did Richard I leave behind for king John?1: A peaceful kingdom2: Lots of debt3: Happy barons (nobles)​