hawaiipalmtree1234
hawaiipalmtree1234 hawaiipalmtree1234
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

at the farmer’s market, you can buy 3 melons for $13.50. What is the cost of one melon

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 04-06-2020

Answer:

4.50 per melon

Step-by-step explanation:

Take the price and divide by the number of melons

13.50/3

4.50 per melon

Answer Link

Otras preguntas

-6x=5x+22 help me out :)
An archipelago is a large group of islands. True or false?
Round off to nearest 10 of 194 Need this answer now, ASAP Thanks
what is the average height of a adult male
the formulas N2, H2O, and CO2 all represent molecules, which are defined as______? help plzzzzz!! :::::))))))))))
need help with this please somebody help meh
can anyone help me w/ math hw
what are these sneaker
please help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Write an equation in slope intercept form for the total cost of any number of tickets at 7 tickets for $5