boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following presidents had the highest average presidential approval rating since the popular ratings began? A. President Kennedy B. President Nix
What major piece of land was added between 1689 and 1795?
What did the farmer do when his chicken wouldn't lay an eggs?
How can we discuss to stop using camera in the school as a class monitor
What does the equation n =Pout/Pin mean
You want to buy a new pair of shoes. While looking around at different shoes and styles online, you see a coupon for $10 off a pair of shoes at a local retailer
Ben growled at the man who parked too close to his car. He was always guarding his prized possession. Don’t get too close or he might bite! Which figure of sp
Compare the physical features of Mexico with the place you live. In what ways is it the same? In what ways is it different? Write your answer in a paragraph of
WHAT IS NORMAL MUSCLE PH
How did technology affect daily life in the united states during the jazz age?