myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

how do I round 3.047 to the nearest hundred and show the math
how many kilograms is in 12,321grams
how to solve x to the power of 2 = 14
List the perfect squares between 100 and 500 that are even numbers
the student council president wants to find out the opinion of the students on the issue of school lunch options. The president sends out a survey to a random
A six−sided die, with sides numbered 1,2, 3,4,5, and 6, is tossed. What is the probability of tossing a number less than three?
simplify expression.-3(k-4)-4(2k-8)
how do I round 3.047 to the nearest hundred and show the math
which property you used.64+58=                    +64
how to Express each decimal as a fraction or a mixed number in a simplest form ? I need help with -0.14