nayaarmstrong2 nayaarmstrong2
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose corn chips cost 21.5 cents per ounce . If a bag cost $2.91, how many ounces of chips

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 02-06-2020

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

291/21.5=13.5348837209

Answer Link

Otras preguntas

Outline the process your workplace implements for case closure or client exits.
Subject verb agreement “This pair of scissors _______ blunt”
what is the additive inverse of 24/6​
What type of wave is used by the lighthouse to signal ships?
Exercice 2 : cornets de glace : Nils qui produit des glaces bio vient d’acheter une nouvelle machine pour remplir les cornets. Avec les documents suivants, ai
The triangle is an equilateral triangle. Write an equation and solve for x.
Amanda, Jen, Shelby went to dinner and split the bill evenly. Each girl payed $14.25 and t tip. if the total bill including tip was 51.75, find the amount each
Use and misuse of mobile phone essay
Consider the following code segment. a b - true с ← true REPEAT UNTIL (a AND b NOT C false с b с DISPLAY a DISPLAY b DISPLAY C What is displayed as a result of
what is computer hardware and list types of computers hardware