gabegowingowin gabegowingowin
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

Which unit price is the highest?
turnips for $1.51 per pound
peppers for $1.62 per pound
carrots for $1.26 per pound
O celery for $1.48 per pound

Respuesta :

ceebegg21
ceebegg21 ceebegg21
  • 01-06-2020

Answer: peppers

Step-by-step explanation:

Peppers cost the greatest amount per pound

$1.62 (peppers) > $1.51 (turnips) > $1.48 (celery) > $1.26 (carrots)

Answer Link
123aaliyah
123aaliyah 123aaliyah
  • 09-09-2020

Answer:

pepper for 1.62 per pound

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP Yo _____ manejar un carro Sabo Se Conozco Conoco
what does rereading accomplish?
Please Help!!!!!!!!! idk what to do.
A _____ is useful when you need a simple machine to help you separate two things. A. lever B. screw C. pulley D. wedge
true of false asl is its own language, which means that it never changes
A roller coaster car is traveling down a track at 22 m/s. The car has a mass of 2000 kg. What is the Kinetic energy of the car? A) 22,000 J B) 968,000 J C) 484,
In the period from 1860 to 1890, which experience was shared by most Native Americans living in western states?
Answer each of the questions for the following diagram: 1. What type of angles are these? 2. Solve for x. What does x equal? 3. What is the measure of the angle
The Northwest Ordinance guaranteed three rights for the settlers of the Northwest Territory. What were they?
who ever answers this will get a cookie from batman