vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

The match...........(take) place on sunday .​
Why have courts changed their treatment of young offenders since the early 1900s? A. They have determined that young offenders should receive no special treatme
A buffer is a solution that: Select one: a. Results from mixing a strong acid and a strong base. b. When added to another solution, decreases the pH. c. When ad
What is the best definition for mineral nutrients l
They enjoy................(to make/making)crafts in class.​
Mother had burnt the dinner. We ate out. (since)
I need to know what is the median of the data
.formular for Charles' law​
A 5kg block is pushed 3m at a constant velocity up a vertical wall by a constant force applied at an angle of 37 degree with the horizontal, if the coefficient
1. A a stiff structure that surrounds and protects a coll: found in plant, fungus, and some bacteria cells. 2. is living things consisting of many cells. 3. a g