misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

SUB - MathematicsGrade - 9th Q.1) Visualise 3.765 on the number line , using Succescive Magnification.Note:-• Kindly Don't spam• Need Genuine Answer• Don't need
In the process of ————. DNA is used as a template for making another type of Nucleic acid?
A circular rug has a circular table in the middle. The diameter of the rug is 12 meters and the diameter of the table is 4 meters. What area of rug is left afte
The institution (group) that had the most power during the Middle Ages was the _______ ______.?
the root of sweet potato is modified in the form of tuber why​
Examine the following digital text feature. How is the equator used to find latitude? Use the digital text feature to find the answer. The area around the middl
What is the combination of a Protagonist and an Antagonist?
Find x Mean = 12 {18, 15, 18, 3, 3, 19, 12, x}
During science class, Jack, Jeff, and Jill measure the length of their bean sprouts. Jeff’s sprout is 0.9 times the length of Jack’s, and Jill’s is 1.08 times t
how do i solve this and what’s there answer?