josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

Mr. Anderson drove 168 miles in 3 and 1/2 hours. HE then drove the next 2 and 1/4 hours at a rate of 5 miles an hour faster than the first rate. How many miles
Which decimal number is 17/22 equal to?
What the answer for there are 3 boxes of tangerines each box has 93 tangerines the tangerines will be divied equally among 9 classrooms how many tangerines will
What is the primary industry in Brazil? automobiles petroleum chemicals steel
In a machine, a large gear completes a revolution every minute while a small gear completes a revolution every 24 seconds. if th gears are currently aligned, ho
How many real solutions are in the equation: 8x^2 11x = -3?
What are hieroglyphics?
How do you solve five an one six plus negative three an five six
How many valence electrons does zinc oxide have?
What is 8.8 ÷ 100 = ??