answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

Then at the bottom was the biggest line of all, which said: LADIES AND CHILDREN NOT ADMITTED. “There,” says he, “if that line don’t fetch them, I don’t know Ark
How do you find an Absol in Pokemon Light Platinum?
Renaissance weapons were made more effective by _____. the airplane bombs gunpowder
32 oz for $6-1oz 18 cents Or 72 oz for 12$-1oz 1dollar Which is the better deal?
Simplify the expression. 8b^-1d^-2/x^0
which number is a perfect square? 33 37 48 49
Consider the decimal 0.101001000100001000001 do you think this decimal represents a rational number? Why or why not.
your high school freshman class consists of 760 students. in recent years, only 4 out of 7 students actually graduated in four years. approximately how many of
HELP IN NUMBER 12 ...!
Solve for x. 5 x (−2)=−8