ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $ 2 to rent a video for 1 day Each extra day costs $ 1 more . Nan rents a video for 4 days . How much will it cost?​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-04-2020
$5. $2 for the first day. $3 for the other 3 days
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

14$

2+3+4+5=14

Answer Link

Otras preguntas

What is the climax for Rikki Tikki Tavi
Two cars leave a town at the same time heading in opposite directions. One car is traveling 12 mph faster than the other. After 2 hours, they are 232 miles apar
what is the alphabetical order of these words: sloth slouch slither slime slimey
The epidermal tissue of a plant prevents _________.
why does a bicycle fitted with solid tyres give a bumper ride than on which has air fitted tyres
What would be the second step in simplifying the expression 4 2 ÷ (2 • 9) + 5?multiplydivideaddexponent
which stage of a river development is characterized by flat floodplains
what is the value of 9 in 26.219
how much more is 7/20 than 3/20
rewrite the expression using distributive property 49+35.