vegab67
vegab67
02-04-2020
Mathematics
contestada
Does anyone know this ?
Respuesta :
pinkiepiemitchell
pinkiepiemitchell
02-04-2020
Answer:
16
Step-by-step explanation:
Answer Link
Mattu9214
Mattu9214
02-04-2020
16
ffffffffdddddddddddrddrrrr
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
Which two themes of Ibsen's A Doll's House are reflected in this excerpt from act 1 of the play? HELMER: Don't disturb me. (A little later, he opens the door an
which has the best unit rate? 16 oz for $4.25 or 20 oz for $ 4.55 I chose 16 oz but I need to make sure it's right
Which is one reason that the constitutional convention decided they needed a document to replace the articles of confederation
Describe the pattern in each sequence. What are the next two terms of each sequence? a. 14, 11, 8, 5, ... b. 20, 25, 30, 35, ...
When a person jumps horizontally off of the end of an unanchored boat in a lake, the person goes forward and the boat goes backward. This is an example of
help ! can somebody calculate the speed of a projectile to determine how to an object in orbit and with the calculations i have to put in on a diagram that sho
The function c(t) represents the total cost for an artist to draw t pictures. c(t)=34.5t+127.5 What does the value 34.5 represent in this situation? The
Hunter-gatherer societies were MOST likely led by A) a president. B) a legislature. C) respected elders. D) military committees.
A grocery store sells roasted almonds in bulk. What is the price per pound for the almonds?A: $4.50B: $5.00C: $7.50 (i think this is the answer but not sure)D:
Are Jerry’s statements correct?