Hudsondow Hudsondow
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

The where sells bagels zero $.75 each the bagel shop sells one dozen for seven dollars which is the better buy

Respuesta :

stormy1012
stormy1012 stormy1012
  • 02-04-2020
12 bagels for $.75 is 9 dollars so buying a dozen for 7 dollars is better ☺️
Answer Link

Otras preguntas

Where does all of the energy in an ecosystem ultimately come from? Please help
What type of process occurs when solidified wax is converted to liquid wax on heating?
First, think about what you would like to be doing twenty years hence. Then, find out what education you must have to achieve this goal.a.Fragmentb.Run-onc.Corr
what is 5,900 round to the nearest thousand
Why did the British Monarchy's believe that they had a right to tax the colonies in order to help finance the French and Indian War?
by what methods did paleolithic people get food?
Stacy saved 30% on a single item. If she saved $60.00, what was the cost of the item before the discount?
Do chickens have a backbone
What is the subject and predicate of this sentence. she cooked breakfast over the camp fire
Why is the ability to adjust conclusions when necessary important to critical thinking?